Mirra

MIRRA – tulevikuhõnguline tervisekosmeetika

Kaubamärk Mirra-Luks kuulub vene kosmeetikakomaniile Mirra-M, mis asutati kinnise aktsiaseltsina, ilma pangalenude ja riigieelarvelite vahenditeta uue aastatuhande piiril 16. oktoobril 1996 aastal. Täna on ta üks kaasaegseid Venemaa kosmeetikatoodete turuliidreid: iga kuu ostab Mitte Luxe tooteid ligikaudu 500 000 inimest. Mitta Luxe kosmeetika kuulub massmaketi segmenti ja tema osakaal Venemaa turul on 10%.

Ettevõtte eesmärk oli luua eriti efektiivsed, XXI sajadi inimese vajadusi rahuldavaid kosmeetikatooteid. Tegemist oli keetulise väljakutsega, mille lahendamiseks ühendati uudsed teadusideed, kõrgtehnoloogia, paindlik turundussüsteem ja paljude andekate inimeste visa töö.

Mirra Luce tootevalikusse kuulub üle 100 nimetuse 25 erinevas liinis ja tema koostisega on esindatud täielik ning universaalne kosmeetiliste hooldusvahendite spekter. Peamine Mirra Luce suunitlus on – naha ja kogu organismi kaitsejõudude taastamine, ilu ja tervise säilitamine, vananemise pidurdamine. Mirra Luxe kosmeetika tootmine põhineb vaid loouslike koostisosade kasutamisel – kõrgekvaliteedilised eeterlikud õlid, taimsed ekstraktis, meresaadused.

Mirra on loomisest peale pidanud võtmeküsimuseks teadusuuringuid ja suunab jätkuvalt sellesse valdkonda olulise oma oma ressursidest.
Ettevõtte teaduslaborid asuvad Moskva oblastis Obolenski linnas Rakendusliku Mikrobioloogia Keskuse juures, mis on üks riigi juhtivatest teadusasutustest biotehnoloogia, mikrobioloogia ja viroloogia valkonnas. Just siinsed teadlased moodustavad täna koos kosmetoloogidega ettevõtte tuumiku.
Uuendusliku kvaliteetkosmeetika loomisel on tähtis deffineeriga ja välja töötada sellised tooted, mis lahendaksid levinud probleeme, ent mille mõju inimorganismile on unikaalne.

Nii algabki MIRRA uue kosmeetikavandi loomine teadusidee praktilisest analüüsist. Tulevase toote võimalikku koostist ja toimet arutatakse nii töökoosolekutel kui teadulik-tehnilises nõukogus. Sellise eeltöö tulemusena sünnivad ettepanekud ja soovitused, tootmistehnoloogia kirjeldus, vajaliku toorme, seadmete jms nimekiri ning erialgne kalkulatsioon. Erilise tähelepanu all on tooraine ja valmistoodangu kontrolli meetodid. Tavaliselt töötatakse sel viisil välja terve tooteseeria korraga.

Eksperimentaalseeria valmides toimub põhjalik eelkontoll: tootenäidiseid uuritakse mikrobioloogiliselt, kliiniliselt ja toksikoloogilisest seisukohast. Lisaks määratakse kindlaks organoleptilised ja keemilis-füüsikalised näitajad, mis peavad vastama selle tüübi toodete riiklikele standarditele. Kõik toridulisandid, kosmeetika-, parfümeeria- ja muud tooted kuuluvad kohustuslikule sertifitseerimisele – 2002. a omistati komaniile ELi kvaliteedistandardi ISO-9001 sertifikaat.

MIRRA tootenimekirjas on erinevaid kosmeetika-, vanni- ja suuõõne hügieenivahendeid, bioaktiivseid toidulindaeid, pargüüme, lõhnakompositsioone jne. Ent kõiki neid esmapilgul erineva suunitlusega tooteid ühendab üks idee – need on osad ornismi tervendacast ja haigusi ennetavast kompleksist, mis aitab kasutajal saavutada vaimset ja füüsilist heaolutunnet.

Mirra on esimene vene kosmeetikakompanii, mis lähetub tervisekosmeetika ideest: parem olla kui näida. Tavamõistes tähendab kosmeetika naha, juuste, küünte ja hammaste hooldusvahendeid, seega võimalust inimese välimuse parandamiseks. Loomulikult on see äärmiselt tähtis, tahab ju igaüks mõjuda nuurusliku ja meeldivana. Nii teklaamitaksegi kõikjal erinevaid tooteid, mis “tagavad viie minutiga värske jume”, “kaotavad koheselt kortsud”, taastavad hetkega noorusliku välimuse.”
Viimasel ajal on piirid klassikalise ja dekoratiivkosmeetika vahel muutunud veelgi üõhemaks: näiteks võib päevakreem sisaldada toonivat pigmenti või puuderkreemil olla pinguldav toime.

Traditsiooniline kosmeetika aitabki “näida”, “välja näha”, muutes reegline veetlevakd vaid väikse osa meie nahapinnast: näo, käed või dekolteepiirkonna. Aga mis saab ülejäänud poolteisest (või isegi kahest) ruutmetrist nahapinnast? Dekoratiivkosmeetika suudab tagada vaid ajutise ja välise efekti, seda eriti nõrgema tervisega inimese puhul. Kuidas aga saavutada, et juuksed oleksid kohevad ja läikivad alati, mitte ainult titaanlikke jõupingutustega? Ja et enesetunne oleks hea, meeleolu pilvitu?
Esimese vene kosmeetikatootjana andis MIRRA sõnale “tervisekosmeetika” mõtte, luues ja tutvustades tarbijatele terviklikku, tervistavad ning haigusi ennetavat loodustoodete kompleksi.

Esimesena Venemaal lõi MIRRA ühtse fotosüsteemi, mis hõlmab nii kosmeetikavahendeid kui kogu organismi mõjutavaid tooteid.

Tervisekosmeetika ei tähenda ainult ravi eesmärgil tarvitatavaid kosmeetilisi vahendeid. Terminit “kosmeetika” kasutame antud sõnaühendis sellepärast, et kosmeetiliselt, välispidistel vahenditel on tervistavas kosmeetikas kanda oluline roll ja sellegi pärast, et MIRRA kosmeetikatoodete toime organismile väljub tavapäraste ootuste raamidest.
Tervisekosmeetikat tuleb määratleda keha ja jnge harmooni, laitmatu tervise ja välise veetluse saavutamise teadusena ja praktikana.

Et siseorganite ja keha kattekoe (nahk, limaskestad) vahel eksisteerib vahetu sida, on hästi teada. Kui on silmad hinge peegel, siis nahk on kõigi organismis toimuvate protsesside aktiivne osaline. Kahjustadtud, punetav, kihelev, ketendab ja vistikuline nahk annab otseselt tunnistus tervisehäitest. Kui maks ei saa hakkama oma lugematute ülesannetega, sooletik ei tööta düsbektrioosi tõttu korralikult või organismi koormavad toksiinid, siis väljendub see viivitamatult ja vältimatult ka nahal.

Lisaks on nahal täita kaitsefunktsioon väliskeskkonna mõjude vastu. Paraku kannatab nahk nii väliste mõjude kui organismi sisemiste häirete tõttu. Mehaanilised, keemilised, termilised kahjustused, päikesepõletused, lokaalsed allergilised reaktsioonid, ainevahetushäired ja infektsioonid – see kõik mõjutab naha seisundit.

MIRRA tervisekosmeetika ei sisalda antibiootikume, tsütostaatikuid, hormoone ja muid farmakoloogilisi preparaate, mis avaldavad organismile tuntavat end kaugeltki mitte kahjutut mõju. Mainitud ained on kasutusel dematoloogia ja teiste meditsiinivaldkondade probleemide korral – tõsised nahavihastused, kaugelearenenud patoloogilised protsessid, pärilikud ja kaasasünginud patoloogiad.

Tervisekosmeetika otsib ja kasutab efektiivseid kuid organismile kahjutuid aineid, mis mõjutavad nii naha pindmisi kui süvakihte, normaliseerivad siseorganite tööd, toimivad positiivselt närvisüsteemile.
Tervisekosmeetika hõlmab spetsiaalseid kosmeetikatooteid, eeterlikke aroomiõlisid ja lõhnakompositsioone, bioaktiivseid toidulisandeid, ravitoimili/profülaktilisi vanni- ja mssaaživahendeid jmt. Kõik kompondendid peavad olema loodusliku päritolu, inimorganimile omased ained, millelt eeldatakse egektiivset ja mitmekülgset toimet.

Tippteadlasete abi kasutades on MIRRA leidnud ja otsib edasi lahendusi just sellistele ülesannetele.

Unikaalne thenoloogia võimaldab toota ülipeent kreemiemulsiooni, mille osakeste mõõtmed on väiksemad kui 0,05-0,1 mikronit. Selle tehnoloogia alusel toodetud kreemidel on nii transdermaalsete palsmaite omadused, s.t. aktiivained suudavad mõjutada naha süvakihte, toimides seal vahetult rakkudele ning jõuda veresoontesse, mõjutades vere kaudu siseorganite seisundit. Tootmises kasutatav külmemulgeerimisteetod välistab toote termilise töötlemise, mis võimaldab säilitada emulsiooni viidud väärtuslike ainete kõik kasulikud omadused.

Praeguseks on välja töötatud ja saadaval lai tootevalik: kosmeetilised kreemid, geelid ja palsamid, juuksevee ja šampoonid, parfümeeria, lõhnakompositsioonid, vannivahendid, toidulisandid, suuõõne hügieeni- ja tervistetooted, intiimsuhte harmooniat suurendavad vahendid.

Valiku suurus ja mitmekesisus võimaldab kompleksse kasutamise korral lahendada edukalt erinevaid kosmeetilis probleeme ning koostada ja läbida erineva suunitlusega terviseprogramme. Väga kasulikud on meie tooted erinevate haiguste kompleksses ravis.

 

MIRRA uue põlvkonna kosmeetika:

  • Meie toodang koosneb mikroemulsioonidest ja optimaalse suurusega mikrokapslitest. Need võimaldavad Mirra-Luxe’ kosmeetika kasulikel ainetel toimida nahal maksimaalse tulemuslikkusega.
  • Me kasutame puhtaimat patenteeritud tehnoloogiaga töödelgug puurkaevuvett. Vesi säilitab kogu mineraalse koostise rikkuse ja omandab rea uusi, imelisi omadusi. Me kasutame külma emulgeerimise meetodit, mis hoiab ära kreemide aktiivsete koostiosade termilise mõjutuse.
  • Meie toodangu saamiseks kasutatakse ökoloogiliselt puhtaid, naturaalseid, kõrgkvaliteetseid eeterlikke õlisid ja fütoekstrakte.
  • Lõheliste ja tuuraliste kalade mari ning piim – need on meie kosmeetika unikaalsed koostisosad. Nende baasil toodame kõrgtoimelisi noorendavaid vahendeid. Meie poolt kasutatavala kalamarja ja -piima töötlamise meetodile maailmas naloogi olemas ei ole.
  • Meie kosmeetika saamiseks kasutatakse innovaatilisi teadulikke meetodeid aktiivsete koostisosade saamiseks ja nende lülitamiseks valmistoodangusse. Me loome ja kasutame oma know-how’sid paljudes tootmisprotsessi tsüklites.
  • Kõigil toomisetappidel, samuti ka selle alg- ning lõpposas allutatakse meie toodang arvukatele kvaliteeditestidele. Mirra-Luxe’ toodete toomisprotsess vastab rahvushelisele kvaliteetstandardile ja tal on ISE 9001:2000 ning Ökoloogilise ohutuse sertifikaadid.

 

MIRRA kvaliteetsed toidulisandid soodustavad mao-sooletetrakti, südame-veresoonkonna ja bronhi-kopsusüteemi funktsioneerimist ja organismi puhastumist, aitavad organismil toime tulla stressi ja selle tagajärgedega ning tugevdavad immuunsüsteemi. Terve naha jaoks on hädavajalikud ühtviisi nii hingeline kui füüsiline heaolu.
Läbi kesknärvisüsteemi ja tunnete mõjutavad tervist ka toniseerivad, rahustava või adaptogeense mõjuga eeterlikud aroomiõlid ja lõhnakompositsioonid, vannitooted ja intiimsuhete harmooniat suurendavad vahendeid.

Siinkohal tuleb rõhutada, et MIRRA tooted ei sisalda loomseid ravu, hormoone ega sünteetilisi farmakoloogilisi prparaate, nende asemel on kasutatud taimset päritolu mitmekülgsete tervistavate omadustega koostisosi ning mereliste päritlu katiivaineid. Kosmeetilised kreemid ja palsamid, bioaktiivsed toidulisandid ning muud tooted püsiva tervistava toimega ja soovimatute kõrvalmõjudeta.

MIRRA tervisekosmeetika on esimesena Venemaal läbinud tõepoolest põhjaliku kliinilise kontrolli maa juhtivates teadus- ja raviasutustes. N. N. Blohhini nim Vene Onkoloogiakeskuses Moskvas, Vene Föderatsiooni Tervishoiuministeeriumi Riikliku Teadusliku Pulmonoloogiakeskus Peterburis, Vene Föderatsiooni Epidemioloogia ja Mikrobioloogia Teaduliku Uurimisi Intstituut Nižni Novgorodis, Laserkosmetoloogia keskus ning Iluinstituut Moskvas, Perekonna Rehabilitatsioonikeskus Novosibirskis – need asutused on vaid osa nimekirjast.

Selgus, et mitmeid tooteid saab edukalt kasutada selliste haiguste kompleksravis nagu gastriit, holesestilt, ekseemid ja atoopiline dematiit, krooniline bronhgiit ja veenige haigused. Lisaks aitavad tooted tasakaalustada ainevahetust, üle saada psühhoemotsionaalsetest ülepingetest, parandavad enesetunnet ja tõstavad tuju nind vastupanuvõimet stressile. Välja on töötatud kompleksprogrammid toodete kasutamiseks progresseeruva tselluliidi ennetamisele, võitluseks rasvumise ja seedeteguvuse häiretega.

MIRRA on esimene vene kompanii, milles on ühitatud kosmeetiliste vahendite väljatöötamine, tootmine ja müük distribuutorite võrgu kaudu mitmetasandilise marktingi printsiibil. Käesoleval ajal on kompaniil 140 filiaali kogu Venemaal, SNG ja Balti riikides, on olemas ka rahvusvahelised esindused – Tšehhis, Slovakkias, Türgis, Bulgaarias, Šveitsis, USA-s. Euroopas ja Ameerikas levitatakse Mirra Luxe toodangut brändi all Mirra Fleur.

 

  • Aastatel 1998-2000 tuli kompanii MIRRA kolmel korral Vene Mediko-Tehniliste Teaduste Akadeemia preemia laureaadiks juhtiva biosünteesi teadusmahuka tehnoloogia sisseviimise eest tööstuslikku tootmisesse ja terve spektri uue põlvkonna kosmeetiliste toodete saamise eest, tööde eest immunoloogia ja biotehnoloogia vallas immuunsüsteemi seisundit normaliseerivate toidulisade ja kosmeetikavahendite loomisel.
  • 19 tootele on omistatud “Moskva kvaliteedi märk” Programmi “Ülevenemaaline makr” raames võttis kompanii osa näitus-konkursis, kus 12 toodet märgiti ära kuldmedaliga “XXI sajandi Kvaliteedimärk”.
  • 2001 aastal võttis komapnii osa rahvusvahelisest näitusest, konkursis ja konverentsist “Ökoloogiliselt puhas toode”. Seal anti kümnele bioloogiliselt aktiivsele toidulisale märk “Ökoloogiliselt puhas toode”, kompanii ise aga kanti “Ökoloogilistele nõuetele vastavasse, naturaalsete ja ohutute toodete tootjate ja tarnijate registrisse”
  • Veebruaris 2002 sai Polüsahhariidide hüdrool parfümeeria-kosmeetiliste toodete spetsialiseeritud näitusel “Hõbedane maikelluke” Nižni Novgorodis Kuldmärgi omanikuks.
%d bloggers like this: