Haridussüsteem – PUS

NB!! Kogu haridussüsteem on Poola keelne, mis aga ei sega suuremosade töölehtede kasutamist.

PUS-haridussüsteem (poola keeles – Pomyśl – Ułóż – Sprawdź mõtle – (korrasta) paiguta õigesti – kontrolli) on süsteem, mis ühendab endas õppimise, lõbutsemise ja enesekontrolli.

See pakub tõhusat abi koolieelikute ja kooliealiste laste harimisel. Laiendab ja konsolideerib teadmisi, arendades lapse enesetäiendamise protsessis lapse kognitiivset tegevust. Õpetab visadust eesmärgi poole püüdlemisel.

Seda kasutatakse õppimiseks, mängimiseks ning individuaalseks ja rühmateraapiaks, lasteaias, koolis ja kodus.

Lõbus mäng seisneb voldikutes sisalduvate ülesannete lahendamises ja plokkide paigutamises juhtkomplekti samal ajal. Pärast ülesande täitmist kontrollib laps ise, kas plokkidest tehtud vastus on õige ja järgib kontrollitavat mustrit, mis on näidatud lahendatava ülesande brošüüris.

PUS-süsteem sisaldab üle 100 erinevatel teemadel oleva raamatu, mis sisaldab erineva raskusastmega ülesandeid ja harjutusi.

Kuidas neid lapse huvide ja võimaluste löömiseks valida? Stimuleerida tema huve ja julgustada ise lahendama ülesandeid?

Peate alati arvestama selle arenguetapiga, kus laps parasjagu viibib; sa ei pea tingimata tema vanusest lähtuma. Lõppude lõpuks on 4-aastaseid, kes oskavad lugeda või oskab tõhusalt lugeda, kuid on ka 8-aastaseid, kellel on lugemisega probleeme, ja aritmeetikaülesandele keskendumine tekitab neile märkimisväärseid raskusi. Seetõttu peaks õpetaja või lapsevanem PUS-raamatuid valides lähtuma lapse teadmistest ja teadmistest konkreetsete oskuste arendamise ulatuse kohta.

Raamatute raskusastme hõlpsamaks äratundmiseks on need kahes vormingus: külili- ja püstiasetuses/köites (vihikuköites). Küliliasetuses/köites raamatud on tavaliselt adresseeritud noorematele lastele – koolieelikutele, püstiasetuses/köites vormingus vihikud aga vanematele lastele – õpilastele.

Raamatud erinevad mitte ainult vormingus, vaid ka kaante värvides.
Roheliste kaantega raamatuid kasutatakse keeleoskuse (kirjade tundmine, lugema õppimine, lugemisoskus, õigekiri, grammatika jne) harjutamiseks.
Siniste kaantega raamatud on matemaatikaraamatud
Oranžide kaantega raamatud toetavad keskendumisvõime ja loogilise mõtlemise arengut.
Muude värvidega kaantega vihikud, mis ei viita sisule ja raskusastmele, ilmuvad juhuslikult; peaks juhinduma pealkirjast.

Raamatukaante numbrid näitavad miniseeria järge (nt “Eelkooliealistele 1” ja “Eelkooliealistele 2”).

PUS – Raam & nupud

PUS – Komplektid

PUS – Eelkool

PUS – Algkool

PUS – Üldharidus

PUS – Matemaatika

PUS – Inglise keel

PUS – Saksa keel

PUS – Poola keel

PUS – Düsleksia

PUS – Logopeedidele

PUS – Religioon

PUS – Õpetajale, lapsevanemale

Kogu nimekirja ja toodete ülesse panemine veel pooleli 😊

%d bloggers like this: